خانه / کتابخانه عمومی ولیعصر(عج)-ورامین

کتابخانه عمومی ولیعصر(عج)-ورامین

کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) بعنوان قدیمی ترین کتابخانه عمومی ورامین در سال ۱۳۶۳ تاسیس شده و در حال حاضر دارای حدود ۲۰هزار عنوان کتاب و ۱۵۰۰ عضو فعال  و سه نیروی کتابدار می باشد. این کتابخانه دارای بخش های مخزن اصلی- بخش پژوهش و مرجع- بخش کودک و نوجوان- سالن مطالعه خواهران و سالن مطالعه برادران است.

آدرس و شماره تلفن: ورامین- ابتدای خیابان دانشسرا- داخل پارک ۱۵ خرداد. ۰۲۱۳۶۲۴۷۷۳۵ 

ساعت کاری:همه روزه بجز جمعه و روزهای تعطیل۷:۳۰ الی ۱۹
پنج شنبه ها:۷:۳۰ الی ۱۳ .

وبلاگ کتابخانه: http://valiasr-varamin.blogfa.com/

مشخصات استناددهی به این مقاله
نویسنده‌(ها): مجله ی کتابدار ۲.۰
عنوان مقاله: کتابخانه عمومی ولیعصر(عج)-ورامین
عنوان مجله: کتابدار ۲.۰ – (عنوان لاتین: Kitābdār-i 2.0)
دوره مجله(Vol):
شماره مجله(Issue):
سال(Year): ۱۳۹۵
شناسه دیجیتال(DOI):
لینک کوتاه: http://lib2mag.ir/5970
Download PDF

فعالیتهای تابستانی بخش کودک

در تابستان گذشته برنامه های مختلفی در بخش کودک کتابخانه داشتیم. قصه گویی، آموزش متل های زیبای فارسی به کودکان، نقاشی و تصویرسازی از جمله این فعالیت ها است. ما از هر عضو کودک که به کتابخانه می آید استقبال می کنیم دستش را می گیریم و به دنیای کتابها در بخش کودک می بریم و او را با کتابها و برنامه های فرهنگی متنوع کتابخانه آشنا می کنیم. بچه ها باید تشویق شوند، آنها باید خاطره خوبی از اولین آشنایی خود با کتابخانه داشته باشند تا این خاطره و این ارتباط با کتابخانه و کتابداران تا بزرگسالی همراه آنان باشد.

ادامه نوشته »

معرفی کتابخانه عمومی ولیعصر ورامین

کتابخانه ولیعصر در محیطی آرام و زیبا داخل پارک پانزده خرداد خیابان دانشسرای ورامین قرار دارد. این کتابخانه در سال 1363 در محل فرهنگسرای رازی تأسیس شده و در سال 1379 از محل فرهنگسرا به محل کنونی منتقل شده است. علاوه بر امانت کتاب و منابع برنامه های فرهنگی مختلفی در کتابخانه برای کودکان و بزرگسالان در جهت کتاب و کتابخوانی برگزار می گردد. از جمله نشست های کتابخوان، جمع خوانی، قصه گویی، نقاشی، تصویرسازی، شعرخوانی و متل خوانی. همچنین کتابداران خدمات مشاوره به خوانندگان را با صرف وقت در جهت کمک به یافتن کتاب مورد نظر و سیر علاقه و اشتیاق مراجعه کنندگان انجام می دهند.

ادامه نوشته »