خانه / خواندنی ها / کتابخانه تابستانی

کتابخانه تابستانی

کتاب‌های کتابخانه را بیرون بریزید و یک گردگیری حسابی کنید. سپس به سراغ قفسه‌ها بروید. ترکیب یک رنگ شاد مثل سبز مغزپسته ای یا زرد با مشکی یا قهوه‌ای تیره باعث می‌شود کتابخانه‌تان تبدیل به المانی بی‌نهایت دکوراتیو شده و روی دیوار بدرخشد! البته این موضوع را هم مدنظر داشته باشید که این رنگ‌ها باید با رنگ‌های اتاق‌تان هماهنگی داشته باشد. و اما قبل از هر کاری باید یک تِم مشخص و البته مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید.

فصل، فصل گل و گیاه‌های تازه و سرسبز است، پس از آنها غافل نشوید و هر زمان که می‌توانید گل‌های تازه تهیه کرده روی میزتان را با آنها تزیین کنید. چنانچه بالکنی دارید که جایی برای گذاشتن گلدان دارد، دست به کار شوید و چند گلدان کوچک برای آنجا در نظر بگیرید.

شاید باور این موضوع برای شما سخت باشد اما در دکوراسیون داخلی بزرگ‌ترین تغییرها به سادگی با تغییر و استفاده از رنگ‌ها قابل اجرا هستند. دیوارها، مبلمان، میزها و لوازم جانبی و تزیینی و غیره با یک تغییر رنگ ساده ‌می‌توانند تبدیل به وسایلی جدید و مطابق فصل و مد شوند. تنها کافی است از پیش برنامه ریزی کرده و کمی هیجان داشته باشید!

چهار رنگ تابستانی جذاب را در دکوراسیون داخلی به ترتیب ذیل می‌باشد :

۱.نارنجی

نارنجی، انرژی بخش و شادی آور است و در فضاهای خنثی از این رنگ می‌توانید در یکی از دیوارها استفاده کنید. با رنگ کردن یک دیوار یا ستون و حتی اضافه کردن چند قاب یا تصویر و یا عناصر دیگر نظیر مبلمان و… از این رنگ کتابخانه ای هیجان انگیز داشته باشید.

 

رنگ های نارنجی پیشنهادی:

۲. قرمز خشخاشی

رنگ چشم‌گیر باعث می‌شود تا یک سازه معماری به خوبی بدرخشد و به چشم بیاید. این رنگ قرمز خشخاشی توجه را به خود جلب می‌کند و کنتراست زیبایی با فضای سبز پشت ساختمان ایجاد می‌کند. قرمز خوش آمدگوست و محیط گرم و صمیمانه‌ای ایجاد می کند.

رنگ های قرمز پیشنهادی:

۳. زرد لیمویی

رنگ زرد رنگی پرانرژی و شلوغ است. بهتر است از این رنگ به مقدار کم و یا از نوع خنثی آن استفاده کنید.

رنگ‌های زرد پیشنهادی :

۴. آبی

نگاه کردن به رنگ آبی در تابستان گرم شما را خنک می‌کند و حس آرامش و سکون می‌بخشد اما در کنارش حتما یک رنگ تضاد استفاده کنید تا کتابخانه‌تان به خوابگاه تبدیل نشود.

رنگ‌های پیشنهادی برای آبی :

نویسنده: مریم عبدالله زاده

مشخصات استناددهی به این مقاله
نویسنده‌(ها): مریم عبدالله زاده
عنوان مقاله: کتابخانه تابستانی
عنوان مجله: کتابدار ۲.۰ – (عنوان لاتین: Kitābdār-i 2.0)
دوره مجله(Vol): ۲
شماره مجله(Issue): ۲
سال(Year): ۱۳۹۵
شناسه دیجیتال(DOI):
لینک کوتاه: http://lib2mag.ir/4281
Download PDF

درباره ی مریم عبدالله زاده

کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش مدیریت اطلاعات، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال- كارشناس دكوراسيون داخلي- نقاش و نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *