خانه / کتابخانه و کتابدار 2.0 / آموزش و مهارتهای 2.0 / ۹ روشی که عادت خرید کتاب را بنابر کیف پول شما آسان می کند

۹ روشی که عادت خرید کتاب را بنابر کیف پول شما آسان می کند

در این برنامه های بزرگ، خواندن یک سرگرمی بسیار گران قیمت نیست، اما اگر شما مایل به مطالعه بهترین گزینه ها هستید و یا غنائم ادبی را برای قفسه های کتاب خود جمع آوری می کنید، به خوبی می توانید چگونه به سرعت به خرید کتاب با توجه به درآمد خود عادت کنید. بنابراین ما ۹ روش هوشمندانه ذخیره پول در خرید کتاب را برای هر نوع خواننده ای را جمع آوری و ارائه کرده ایم، که در ذیل به آن ها اشاره می شود.

 کیندل اَن لیمِتِد (Kindle Unlimited) : این برنامه مانند نتفلیکس برای کتاب های الکترونیکی، شما با پرداخت ماهیانه ۹.۹۹ دلار، اجازه دسترسی به یک کتابخانه از عنوان هایی (بیش از یک میلیون) را می دهد که می توانید از طریق دستگاه یا برنامه کیندل دانلود و مطالعه کنید.

1

برای مطالعه بیشتر: ۱. یک سرویس جدید است که به شما اجازه خواندن همان اندازه که می خواهید، را می دهد. ۲. میتوانید بیش از ۱ میلیون عنوان و هزاران کتاب صوتی پر فروش را انتخاب و دانلود کنید. ۳. آزادانه به کاوش نویسندگان جدید، کتاب، ژانرهایی از رمز و راز و عاشقانه، علمی، تخیلی و غیره بپردازید. دو راه برای پیدا کردن کتاب واجد شرایط در آمازون وجود دارد:  ۱) شروع به مرور از صفحه اصلی برنامه Kindle Ulimited اگر شما مستقیما به صفحه اصلی برنامه نگاه کنید، بخش های ویژه را به صورت برجسته ملاحظه می کنید، اکنون کاتالوگ کل کتاب واجد شرایط Kindle Ulimited را ببینید.

در حال حاضر، بخش های برجسته این برنامه عبارتند از: عنوان محبوب، عاشقانه محبوب، تراکم باشگاه محبوب، زندگینامه محبوب. وقتی به پایین میروید، شما در کل فروشگاه، منابع مرتب شده بر اساس عنوان برجسته را می بینید. “ویژه” بدان معنی است که یک کتاب توسط ویراستاران، بر اساس محبوبیت و فروش، و تعدادی از جهت بررسی مثبت و کیفیت مناسب انتخاب شده اند. شما می توانید این ترتیب قیمت، متوسط بازبینی مشتری، و تاریخ انتشار منابع را تغییر دهید و به این صورت عمل کنید، با انتخاب یکی از دسته بندی ها از ستون کناری سمت چپ، محدود کردن به لیستی از کتاب ها 

2< 2 )مرور فروشگاه با استفاده از فیلتر برنامه کیندل، حتی زمانی که شما به طور مستقیم در صفحه اصلی برنامه قرار ندارید، هنوز هم می توان نتایج جستجو را به کتاب هایی که در سرویس اشتراک گنجانده شده است، محدود کنید. هنگام استفاده از فروشگاه این وب سایت، به سمت چپ صفحه نگاه کنید؛ این حالت معمولا به عنوان یک گزینه فیلتر برای اولین بار در ستون کناری سمت چپ می آید.

3شِلفی (Shelfie): برای هر کسی که مدیر تردست مجموعه ای از منابع چاپی و دیجیتالی است، این برنامه را امتحان کنید. پس از دانلود شِلفی (در نسخه آندروید، آیفون) با استفاده از آن، یک عکس از IRL قفسه کتاب خود بگیرید، می توانید خدمات منطبق با جلد و عطف کتاب های خود را جهت باز کردن نسخه های کتابهای الکترونیکی از عناوین چاپی از قبل خود را به صورت رایگان و یا با تخفیف بزرگ از این برنامه بخواهید.

4

هالف (Half.com): این وب سایت فروش مجدد و پالایش ایبَی است، کاربران از طریق این سایت به فروش اقلامی که محدود شده به (کتاب، کتاب های درسی، فیلم، موسیقی و بازی) در یک قیمت مناسب، به جای eBay به حراج و مزایده می گذارند.

 بوک باب (BookBub): با ثبت نام در این برنامه، در یک زمان محدود کتاب های الکترونیکی مطابق با علایق خود را به صورت رایگان و با تخفیف دریافت کنید. 

15

برنامه های عضویت کتابفروشی: اگر شما کتابهای نسخه چاپی را خریداری کنید، شاید برای پرداخت هزینه های عضویت سالانه در کتابفروشی های زنجیره ای محلی ارزش خود را داشته باشد. کاربران معمولا از تخفیف های شیب دار، حمل و نقل رایگان و کوپن های زیاد بهره مند شوند.

 فروشگاه های صرفه جویی و فروش گاراژی: شما ممکن است همیشه یک نسخه بکر از جدیدترین و بهترین فروشنده دریافت کنید، اما اگر به دنبال مرتبط بودن قفسه های کتاب خود با برخی از عناوین جدید هستید، آنرا در فروشگاه های فروش مجدد محلی و در فروش گاراژی نگه دارید.

 مبادله کتاب با دوستان: اگر شما به خرید و جمع آوری کتاب بیشتر عادت دارید، میتوانید دو پرنده را با یک سنگ بزنید؛ (همان اصطلاح با یک تیر دو نشان را زدن می¬باشد، بدست آوردن در یک اقدام). کتابهایتان را با دوستان خود مبادله کنید: قفسه کتابهای خوانده شده خود را تخلیه کنید و از یافته های جدیدی که از طرف دوستان خود توصیه شده، استفاده کنید.

 بازدید از کتابخانه: از کتابخانه های محلی شهر و یا شهرستان خود که حاوی انبوهی از کتاب های جدید هستند، بدون صرف یک سنت (معادل یک صدم دلار آمریکا) بازدید کنید.

منابع:

نویسنده: ژیلا سعیدی

مشخصات استناددهی به این مقاله
نویسنده‌(ها): ژیلا سعیدی
عنوان مقاله: ۹ روشی که عادت خرید کتاب را بنابر کیف پول شما آسان می کند
عنوان مجله: کتابدار ۲.۰ – (عنوان لاتین: Kitābdār-i 2.0)
دوره مجله(Vol): ۲
شماره مجله(Issue): ۳
سال(Year): ۱۳۹۵
شناسه دیجیتال(DOI):
لینک کوتاه: http://lib2mag.ir/5518
Download PDF

درباره ی ژیلا سعیدی

دانشجوی کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی، گرایش مدیریت اطلاعات دانشگاه رازی کرمانشاه - کتابدار کتابخانه عمومی شهرستان سروآباد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *