خانه / آرشیو / دوره دوم (1395) / اولین لیب استارت آپ؛ چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم؟ برگزار شد

اولین لیب استارت آپ؛ چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم؟ برگزار شد

‘اولین لیب استارت آپ؛ چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم؟ برگزار شد

سلسله نشست‌های عملی یادگیرنده و خلاق اولین جلسه خود را با عنوان اولین لیب استارت آپ؛ چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم با همکاری “کتابخانه مرکزی، مرکز نشر و اسناد دانشگاه شهید بهشتی، شرکت یابش و ادکا” روز دوشنبه ۲۱ تیرماه ساعت ۱۰:۳۰ برگزار شد.

این کارگاه با سخنرانی مهندس حسین حیدری در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی، مرکز نشر و اسناد دانشگاه شهید بهشتی با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان رشته علم اطلاعات و دانش شناسی، مسئولین و کارشناسان کتابخانه‌های تخصصی و دانشگاهی تشکیل شد.

photo_2016-07-11_19-36-51

حیدری در ابتدا هدف از برگزاری این کارگاه را کمک به راه اندازی کسب و کارهای کوچک توسط دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کتابداری و علم اطلاعات اعلام کرد.

در این کارگاه که به مدت ۳ ساعت به دو صورت تئوری و عملی برگزار شد مدیر یابش در آغاز جهت آماده شدن ذهن شرکت کنندگان برای ورود به بحث به بیان داستان کارآفرینی خود پرداخت.

ایشان با بیان این نکته که در ابتدا باید ایده کاری را در ذهن پرداخت و سپس با ترسیم به پرورش و تغییر شکل آن از صورت بالقوه به بالفعل کمک نمود به بیان مراحل اولیه راه‌اندزی کسب و کار (کارآفرینی ) پرداخت. در ادامه از دوستان حاضر در جمع خواسته شد تا ایده‌های کاری مد نظرشان را یادداشت و تحویل دهند. ” هر شحص ده ایده”. این کار به دو صورت انفرادی و گروهی توسط دوستان انجام گرفت.

در ادامه میلاد روشنی کارشناس علم اطلاعات و دانش شناسی با ارائه پاورپوینت درباره استارت آپ‌های ایرانی به ایراد سخنرانی پرداخت. روشنی با بیان این نکته که استارت آپ‌های ایرانی مبتنی بر تولید محتوای اطلاعاتی هستند به معرفی چند نمونه از این استارتاپ‌ها پرداخت. ایشان همچین به نکاتی در مورد راه‌هایی جهت کسب ایده‌های خوب و شروع یک استارت آپ موفق اشاره کرد.

بعد از اتمام صحبت میلاد روشنی، مهندس حیدری درباره کشف فرصت و خلق یک ایده موفق و نمونه‌های کاری در این زمینه “مبتنی بر روش‌های مختلف” سخن کفت.

در انتها از حاضران در جلسه خواسته شد تا اید‌های نوشته شده را برای جلسه آینده ترسیم و در آن جلسه به معرفی کامل ایده‌ها و ایرادات آن‌ها پرداخته شود.

برای دریافت فایل پاورپوینت اینجا را کلیک بفرمایید.

و برای دریافت فایل های صوتی کارگاه اینجا کلیک نمایید.

مشخصات استناددهی به این مقاله
نویسنده‌(ها): مجله ی کتابدار ۲.۰
عنوان مقاله: اولین لیب استارت آپ؛ چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم؟ برگزار شد
عنوان مجله: کتابدار ۲.۰ – (عنوان لاتین: Kitābdār-i 2.0)
دوره مجله(Vol): ۲
شماره مجله(Issue): ۳
سال(Year): ۱۳۹۵
شناسه دیجیتال(DOI):
لینک کوتاه: http://lib2mag.ir/5561
Download PDF

درباره ی مجله ی کتابدار 2.0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *