خانه / کارآفرینی / استارتاپ‌ها / کتابخانه‌های عمومی منابع بزرگی برای کسب‌وکارهای کوچک هستند

کتابخانه‌های عمومی منابع بزرگی برای کسب‌وکارهای کوچک هستند

یکی از تصاویر ماندگار در ذهن از ساختمان کتابخانه عمومی نیویورک روح کتابدار شوم است که در زیرزمین قرار داشت و در روز روشن هم کاربران را می‌ترساند. فیلم شکارچیان ارواح[۱] همیشه یکی از فیلم‌های موردعلاقه ما در مورد کسب‌وکارهای کوچک است. بااین‌حال امروزه اگر شما از کتابخانه عمومی نیویورک بازدید کنید به‌ احتمال‌ زیاد، یک کارگاه آموزشی با حضور شرکای شکارچیان ارواح را خواهید یافت که توسط مرکز منابع کسب‌وکار کوچک کتابخانه میزبانی می‌شود.

در سراسر ایالات‌متحده آمریکا کتابخانه‌ها از تمام فضا و امکانات خود برای خدمت به امور تجاری جوامع خود استفاده می‌کنند. در اینجا برخی از انواع این منابع را که ممکن است امروزه شما آن‌ها را در کتابخانه عمومی خود پیدا کنید معرفی می‌کنیم.

  • کتابخانه‌های عمومی امکانات و منابعی که می‌تواند به شما در کسب‌وکارتان کمک کند را فراهم می‌کنند.

کتابخانه عمومی نیویورک در حوزه‌های علوم، صنعت و تجارت، طیف وسیعی از خدمات و سرویس‌های رایگان ازجمله امکان رزرو اتاق جلسه (برای جلسه با مشتری) را فراهم می‌کنند. (عکس: کتابخانه عمومی شهر نیویورک)

nypl-science-business

به‌سرعت فکر کنید: چه جای دیگری می‌تواند این امکان را برای شما فراهم کند تا به‌سرعت و به‌صورت رایگان به کامپیوتر، نت، فتوکپی، ماشین فکس و فضا برای جلسات خود دسترسی داشته باشید؟ به‌عنوان‌مثال، در سال ۲۰۱۰ کتابخانه آزاد فیلادلفیا بیش از ۴ میلیون دلار را به حمایت مستقیم از کسب‌وکارهای محلی و بومی اختصاص داد که در فاکتورهای آن‌ها قید نشده بود  و باید مجموعاً پرداخت می­شد. کریستین مک دونا، مدیر کتابخانه عمومی نیویورک، کتابخانه علوم، صنعت و تجارت به مجلهٔ کتابخانه‌های آمریکا گفت: «این مثل این است که ما روی معدنی از طلا نشسته‌ایم». کارآفرینان می‌توانند اتاق‌های جلسات را رزرو و مشتریان خود را ملاقات کنند. ما به آن‌ها اجازه استفاده از تلفن همراه با صدای کم را در بخش‌هایی از کتابخانه می‌دهیم. آن‌ها می‌توانند بعد از کار و یا در ساعات ناهار از شبکه اینترنت و سالن‌های کنفرانس ما استفاده کنند.

  • کتابخانه‌ها امکان دسترسی رایگان به اطلاعات مهم و ارزشمند را می‌دهند.

شروع یک کسب‌وکار آسان نیست. از هرکسی که آن را انجام داده است بپرسید. آن‌ها می‌گویند که آن پیچیده‌تر از اجاره ساده فضا و نصب یک برند بر روی آن است. شما به کسب اطلاعات و دانش روی مجموعه‌ای از موضوعات نیاز دارید. کتابخانه‌های عمومی را شناسایی کنید. گذشته از متون و برنامه‌های چندرسانه‌ای برای شروع و راه‌اندازی یک کسب‌وکار، شما همچنین به نمونه‌ها و الگوهای کسب‌وکار، سیاست‌های کارمند نمونه و پایگاه‌های داده‌های مبتنی بر اشتراک موضوعات نیاز خواهید داشت که لیستی پیچیده از انواع اطلاعات دموگرافیک، گرایش‌های صنعتی که شرکت‌های بزرگ برای رسیدن به موفقیت بر آن تکیه می‌کنند را در اختیار شما بگذارد.

  • کتابخانه‌ها می‌توانند فرصت‌های کسب‌وکارهای اینترنتی را فراهم کنند.

این مسئله ممکن است در مورد تمام کتابخانه‌های عمومی مصداق نداشته باشد؛ اما یک گزاره خوب از آن‌ها برگزاری کارگاه‌های هفتگی و میت آپ[۲] هایی برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک است. برای مثال، مرکز منابع کسب‌وکارهای کوچک ان وای سی[۳] در ان وای پی ال[۴]، امکان برگزاری ۱۰ تا ۱۵ کارگاه در هفته را می‌دهد و در سراسر کشور کتابخانه‌های عمومی اغلب جلسات و یا نشست‌های [۵]SCORE که تحت حمایت اس بی  ای[۶] است را تحت پوشش قرار می‌دهند.

  • کتابخانه‌ها شروع به ارائه طیف وسیعی از منابع سازنده در جهت کمک به مخترعان و توسعه‌دهندگان محصولات کرده‌اند.

E-FE-MakerSpace

به‌منظور ایجاد روش‌های ابتکاری جدید برای خدمت به جوامع خود، کتابخانه‌های عمومی مانند (کانکتیکات[۷]) کتابخانه‌های عمومی وست پورت[۸] شروع به ایجاد میکراسپیس ها[۹]، به‌عنوان مکانی برای همکاری، نوآوری و کارآفرینی برای کاربران کرده‌اند. این میکراسپیس ابزارها و آموزش‌های موردنیاز برای چگونگی آموزش ایجاد طیف گسترده‌ای از انواع اختراعات، نمونه‌های اولیه محصولات، صنایع‌دستی و پروژه‌های [۱۰]DIY را برای کاربران فراهم می‌کند.

پانویس:

[۱]. Ghostbuster

[۲]. meetup: نوعی کارگاه‌های کارآفرینی که اغلب به‌صورت مجازی قابل برگزاری است.

[۳] . NYC Small Business Resource Center

[۴] . NYPL

[۵].  انجمن SCORE یک سازمان غیر انتفاعی ملی با هدف ارائه خدمات عمومی است. در این انجمن ۱۲۰۰۰ داوطلب کسب و کارهای کوچک از طریق ۳۴۰ شعبه و وب سایت های مرتبط با آن زمینه مشاوره و آموزش را فراهم می کنند.

[۶]. Small Business Administration) SBY) 

[۷].Connecticute

[۸]. Westport

[۹].Makerspaces

[۱۰] . به صنایع و محصولاتی گفته می شود که به شکل خلاقانه توسط خود افراد تولید می شوند.

منبع

این نوشته ترجمه مطلبی با این عنوان است: Public Libraries are a Big Resource for Small Business

مترجم: مهناز کریم زاده

مشخصات استناددهی به این مقاله
نویسنده‌(ها): مهناز کریم زاده
عنوان مقاله: کتابخانه‌های عمومی منابع بزرگی برای کسب‌وکارهای کوچک هستند
عنوان مجله: کتابدار ۲.۰ – (عنوان لاتین: Kitābdār-i 2.0)
دوره مجله(Vol): ۲
شماره مجله(Issue): ۴
سال(Year): ۱۳۹۵
شناسه دیجیتال(DOI):
لینک کوتاه: http://lib2mag.ir/6529
Download PDF

درباره ی مهناز کریم زاده

کارشناس کتابداری دانشگاه علامه طباطبایی - کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه تربیت مدرس - کتابدار کتابخانه عمومی حکیم هیدجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *