خانه / گزارش و مصاحبه / دانشمندان / معرفی کیم هولمبرگ (محقق وب و آلتمتریکس)

معرفی کیم هولمبرگ (محقق وب و آلتمتریکس)

کیم هولمبرگ، محقق وب، کتابشناسی و علم اطلاعات است. زمینه های تحقیقاتی وی آلتمتریکس، وبومتریکس، کتابسنجی و تحلیل شبکه های اجتماعی و زمینه های وابسته به طور کل و رسانه های اجتماعی به طور خاص است.

هولمبرگ هم اکنون دستیار تحقیقاتی و استاد در واحد پژوهش جامعه شناسی دانشگاه تورکو با تمرکز بر روی آلتمتریکس، وب سنجی و تحقیقات علم سنجی (۲)، همینطور استاد گروه علم اطلاعات دانشگاه ABO فنلاند از سال ۲۰۰۲ تا کنون و عضو گروه تحقیقاتی و پژوهشگر سایبرمتریکس دانشگاه ولورهمپتون انگلستان می باشد (۳).  همچنین در کسوت معلم در UWC کیپ تاون، آفریقای جنوبی (۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ – ۲۰۱۲) و UNAM در ویندهوک نامیبیا (۲۰۱۰) ارائه خدمات کرده است.

Kim Holmberg Åbo Akademi ۱۲٫۳٫۲۰۰۹

همکاری با متخصصین حوزه های رسانه های اجتماعی برای اهداف مختلف شامل: مطالعه مکالمات آنلاین در مورد تغیرات آب و هوا و علوم مربوط به آن در رسانه های اجتماعی، نقشه برداری ارتباطات علمی در رسانه های اجتماعی و بررسی چگونگی استفاده محققان از توئیتر و دیگر رسانه های اجتماعی برای مقاصد مختلف، بررسی معنا و اعتبار آلتمتریکس، مطالعه مکالمات توئیتر در مورد دیابت، (تمام موارد فوق با استفاده از روش های کمی مانند روش پژوهش وب سنجی و آماری و تجزیه تحلیل شبکه های اجتماعی بوده است) در پرونده کاری و پژوهشی وی نمایان است.

او دارای بیش از ۱۰۰ سخنرانی و کارگاه و سمینار، بیش از ۳۰ مصاحبه با رسانه ها در مورد رسانه های اجتماعی، تحقیقات وب، کتابخانه ۲٫۰ و دنیای مجازی بوده است. همچنین بیش از ۵۰ دوره در گروه علم اطلاعات دانشگاه ABO فنلاند توسط وی برگزار شده است (۱).

کیم هولمبرگ یکی از اساتید مدعو هشتمین همایش ملی ادکا (۲۰ آبان ۱۳۹۴) با عنوان «رسانه های اجتماعی در مراکز اطلاع رسانی»  در دانشگاه شهید بهشتی بوده است؛ که به صورت مجازی در حوزه آلتمتریکس به ارائه مطالبی مفید و ارزشمند پرداختند.

وی در یازدهمین کنفرانس بین المللی وبومتریک، اطلاع سنجی و علم سنجی ( ۲۸ تا ۲۹ نوامبر ۲۰۱۵) که در شهر دهلی هند بر گزار شد به ارائه مقاله ای با همکاری خانم فرشته دیدگاه در زمینه آلتمتریکس، با عنوان: تفاوت معنا و سطوح تأثیرات آلتمتریکس، پرداختند.

برای آگاهی بیشتر در مورد کیم هولمبرگ به وب سایت وی مراجعه فرمایید: http://kimholmberg.fi

منابع:

  1. http://kimholmberg.fi
  2. http://utu.academia.edu/KimHolmberg
  3. http://www.abo.fi/student/en/Content/Document/document/21374

نویسنده: فیروزه دوخانی

مشخصات استناددهی به این مقاله
نویسنده‌(ها): فیروزه دوخانی
عنوان مقاله: معرفی کیم هولمبرگ (محقق وب و آلتمتریکس)
عنوان مجله: کتابدار ۲.۰ – (عنوان لاتین: Kitābdār-i 2.0)
دوره مجله(Vol):
شماره مجله(Issue):
سال(Year): ۱۳۹۴
شناسه دیجیتال(DOI):
لینک کوتاه: http://lib2mag.ir/1526
Download PDF

درباره ی فیروزه دوخانی

دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *