خانه / آرشیو / دوره دوم (1395) / ۴۵ اپلیکیشن بسیار هیجان انگیز برای کتابداران – بخش دوم

۴۵ اپلیکیشن بسیار هیجان انگیز برای کتابداران – بخش دوم

برای افزایش بهره وری و سازماندهی محل کارتان:

  1. باکس(box) – نرم افزار باکس دسترسی امن به ذخیره سازی ابر را برای شما فراهم می کند و در بسیاری از دستگاه های تلفن همراه قابل اجراست.
  2. Outliner – این نرم افزار به سازمان کمک می کند و ساختار مناسبی را برای پروژه ها و برنامه ریزی در کتابخانه برقرار می نماید.
  3. Pages – این برنامه اسنادی را برای اهدافی نظیر خبرنامه کتابخانه، اسناد جزوات و سایر صفحات ایجاد می نماید و احتمالاً باید این واژه پرداز سیار را چاپ نمود
  1. ورلد بوک: در این دوره از تاریخ(world-book-this-day-in-history) – این برنامه برای ارسال واقعیت تاریخی روز در صفحه وب کتابخانه یا در بخش کتابخانه های فردی مناسب می باشد.
  2. آی ناپکین(inapkin) – نرم افزاری برای دستگاه های iOS می باشد و به شما اجازه می دهد یادداشت بردارید، یادداشت ها را سازماندهی نموده و به آنها دسترسی داشته باشید.
  3. CalenGoo – برای تلفن همراه های آندروید ساخته شده است و می توانید از آن برای همگام سازی تقویم گوگل و سایر برنامه های گوگل در گوشی همراهتان استفاده نمایید.
  4. اورنوت(evernote) – این برنامه یادداشت ساز رایگان، ایده های شما را با دادن فرصت برای عکس برداری، یادداشت برداری و یادآورهای صوتی و حتی واسطه اسکن کارت های تجاری، سازماندهی و ذخیره می نماید.
  5. Things 2– این نرم افزار در سیستم های اپل، مک یا آی فون در دسترس می باشد و وظایف را بواسطه برنامه ریزی روز شما، ذخیره تاریخ های مهم، سفارشی سازی گردش کار و سازماندهی ایمیل، مدیریت می نماید.
  6. LanSchool Teachers Assistant برای iOS- این نرم افزار یک کلاس درس رایگان را سازماندهی و مدیریت می نماید و به کتابداران اجازه می دهد تا محتوای خاصی را بلاک نمایند و در یک محیط عاریه دیجیتال بر کاربران نظارت داشته باشتند.
  7. History: Maps of World – این برنامه برای کتابخانه هایی مناسب می باشد که در طول سخنرانی یا رویدادهای یادگیری مورد بحث در مورد جغرافیا برای کودکان در دسترس قرار دارند.

منبع:

این نوشته، ترجمه مطلبی با این عنوان است: ۴۵Most Exciting Apps For Librarians

 مترجم: نازنین مؤمن زاده

مشخصات استناددهی به این مقاله
نویسنده‌(ها): نازنین مؤمن زاده
عنوان مقاله: ۴۵ اپلیکیشن بسیار هیجان انگیز برای کتابداران – بخش دوم
عنوان مجله: کتابدار ۲.۰ – (عنوان لاتین: Kitābdār-i 2.0)
دوره مجله(Vol): ۲
شماره مجله(Issue): ۳
سال(Year): ۱۳۹۵
شناسه دیجیتال(DOI):
لینک کوتاه: http://lib2mag.ir/5242
Download PDF

درباره ی نازنین مؤمن زاده

کتابدار کتابخانه عمومی اوحدی مراغه ای- مدرس مدعو دانشگاه پیام نور مراغه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *