خانه / آرشیو / دوره اول (1394) / شماره سوم (دی 1394) / همایش رسانه‌های اجتماعی در مراکز اطلاع‌رسانی

همایش رسانه‌های اجتماعی در مراکز اطلاع‌رسانی

هشتمین همایش رسانه‌های اجتماعی ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۴ توسط اتحادیۀ انجمن‌های علمی- دانشجویی علم اطلاعات و دانش‌شناسی ایران (ادکا) با پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

این مراسم دارای سه پنل بود که طی آن۱۰ مقاله به صورت شفاهی و ۲۹ مقاله به صورت پوستر ارائه شدند. از این بین ۳۵ مقاله به صورت چاپی در مجموعه مقالات همایش به چاپ رسیدند.

سخنرانان کلیدی همایش آقای دکتر مهدی محسنیان‌راد، استاد دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق، با عنوان “بازار پیام: عصر پس از دهکده جهانی”، آقای دکتر مرتضی رضایی‌زاده، عضو هیئت علمی دانشکدۀ علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی در مورد “شبکه‌های اجتماعی و یادگیری” صحبت کردند، سپس آقای دکتر مرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال به ایراد سخنرانی در مورد “انقلاب چهارم؛ انقلاب فضای مجازی” پرداختند.

لازم به ذکر است که مهمان ویژۀ این همایش دکتر کیم  هولمبرگ پژوهشگر دانشگاه‌های تورکو و ولورهمپتون انگلستان بودند. ایشان در رابطه با “مفهوم آلتمتریکس و کارایی آن” به صورت مجازی سخنرانی کردند.

آخرین سخنران همایش، خانم فاطمه کارخانه‌چی، به معرفی “کتابخانۀ دیجیتال پیام حنان و قابلیت‌های این کتابخانه” پرداختند.

در مراسم اختتامیۀ همایش از اعضای کادر علمی و اجرایی و سخنرانان و مقالات برتر تقدیر به عمل آمد (مقالۀ برتر با عنوان “بهره‌گیری از رسانه‌های اجتماعی جهت اشاعۀ تولیدات علمی “مطالعۀ آلتمتریک مقالات پراستناد علم اطلاعات و کتابداری در سال ۲۰۱۲” نگارش الهه حسینی و پوستر برتر با عنوان “نقش شبکه‌های اجتماعی مجازی در گسترش همکاری‌های علمی پژوهشگران” نگارش معصومه انصاری و مریم پورثانی).

شایان ذکر است در انتخاب پوستر برتر ۵۰ درصد امتیاز داوری اولیۀ مقالات و ۵۰ درصد رأی حاضران در همایش تأثیرگذار بودند. در انتها به سه نفر از حضار که در رأی‌دهی به مقالات برتر شرکت کرده بودند به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

اطلاعات بیشتر در: http://www.hamayesh.uilisa.ir

نویسنده: فاطمه ترابی

مشخصات استناددهی به این مقاله
نویسنده‌(ها): فاطمه ترابی
عنوان مقاله: همایش رسانه‌های اجتماعی در مراکز اطلاع‌رسانی
عنوان مجله: کتابدار ۲.۰ – (عنوان لاتین: Kitābdār-i 2.0)
دوره مجله(Vol):
شماره مجله(Issue):
سال(Year): ۱۳۹۴
شناسه دیجیتال(DOI):
لینک کوتاه: http://lib2mag.ir/1650
Download PDF

درباره ی فاطمه ترابی

دانشجوی کارشناسی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *