خانه / آرشیو / دوره دوم (1395) / گزارش اولین همایش ملی سواد سلامت

گزارش اولین همایش ملی سواد سلامت

همایش ملی سواد سلامت در روزهای ۱۷ الی ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ در محورهای سواد سلامت و شیوه زندگی، سواد سلامت و خودمراقبتی، سواد سلامت و پیشگیری از بیماری های واگیر و غیر واگیر، سواد سلامت و کیفیت زندگی، سواد سلامت و آموزش بهداشت، سواد سلامت و رسانه، سواد سلامت و فرهنگ دینی، سواد سلامت و سلامت خانواده، سواد سلامت و بهداشت روان، سواد سلامت و فرهنگ سلامتی، سواد سلامت و مراکز ارتقاء دهنده سلامت و سواد سلامت و نقش بانوان در ارتقای سلامت در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید. در این همایش ۳۶ مقاله در بخش سخنرانی و ۱۵۰ مقاله در بخش پوستر ارائه گردید.

حضور پژوهشگران علم اطلاعات در همایش:

 ارائه اطلاعات معتبر در زمینه سلامت از موارد موثر در زمینه ارتقای سواد سلامت می باشد و این ارائه دهندگان اطلاعات هستند که می توانند در سلامت جامعه نقش مهمی ایفا کنند. از این رو کتابداران مخصوصاً کتابداران پزشکی می توانند نقش قابل توجهی در این زمینه داشته باشند.

با این وجود، جای خالی کتابداران و متخصصان علم اطلاعات در این همایش چه به عنوان ارائه دهندگان مقالات و چه به عنوان کمیته علمی همایش احساس می شد. هر چند وجود پژوهشگران علم اطلاعات در ارائه مقالات را نمی توان نادیده گرفت ولی از متخصصان علم اطلاعات جهت شرکت و ارائه مقاله در این همایش انتظار بیشتری می رفت.

همچنین می توان این نقد را به مسئولین برگزاری همایش داشت که از متخصصان علم اطلاعات در کمیته علمی، و پنل های تخصصی استفاده نکرده بودند.

امید است در چنین همایش های بین رشته ای که علم اطلاعات می تواند نقش موثری در ارتقای آن داشته باشد شاهد حضور بیشتر متخصصان علم اطلاعات باشیم.

 

نویسنده: میثم داستانی

مشخصات استناددهی به این مقاله
نویسنده‌(ها): میثم داستانی
عنوان مقاله: گزارش اولین همایش ملی سواد سلامت
عنوان مجله: کتابدار ۲.۰ – (عنوان لاتین: Kitābdār-i 2.0)
دوره مجله(Vol): ۲
شماره مجله(Issue): ۱
سال(Year): ۱۳۹۵
شناسه دیجیتال(DOI):
لینک کوتاه: http://lib2mag.ir/3446
Download PDF

درباره ی میثم داستانی

دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش بازیابی اطلاعات، دانشگاه پیام نور مشهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *